Мир отходов > Нормативно-правовые акты, регулирующее обращение с отходами в Украине

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
 
Н А К А З
 
11.02.2003 N 27
 
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2003 р.
за N 160/7481

 
Про затвердження Порядку проведення
державної інвентаризації радіоактивних
відходів (НП 306.5.04/2.059-2002)
 
{ Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75 від 30.05.2006 N 142 від 14.10.2010 }
 
     Для забезпечення правового регулювання у сфері поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1996 р. N 480 "Про Державну програму поводження з радіоактивними відходами" Н А К А З У Ю:
 
     1. Затвердити Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (НП 306.5.04/2.059-2002), що додається.
 
     2. Начальнику Управління регулювання поводження з радіоактивними відходами Бикову В.О. у п'ятиденний термін після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
 
     3. Директору Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Васильченку В.М. у місячний термін після державної реєстрації наказу забезпечити тиражування цього нормативно-правового акта.
 
     4. Начальнику Управління регулювання поводження з радіоактивними відходами Бикову В.О. у десятиденний термін після тиражування нормативно-правового акта забезпечити його розсилку відповідно до розрахунку розсилки.
 
     5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінекобезпеки від 11.03.98 N 38 "Про затвердження Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів", зареєстрований у Мін'юсті 26.03.98 за N 199/2639.
 
     6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Миколайчук О.А.
 
 Голова                                                В.Грищенко 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
11.02.2003 N 27
 
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2003 р.
за N 160/7481

 
ПОРЯДОК
проведення державної інвентаризації
радіоактивних відходів
(НП 306.5.04/2.059-2002)

 
1. Вступна частина
 
     1.1. Цей Порядок розроблений на виконання Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами"  і визначає порядок організації та проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (далі - РАВ) та встановлює її обсяг і періодичність, а також процедуру збору й оформлення результатів інвентаризації.
 
     1.2. Порядок застосовується підприємствами, установами і організаціями будь-якої форми господарювання при проведенні державної інвентаризації радіоактивних відходів, що утворюються в результаті використання ядерної енергії.
 
     1.3. Порядок не застосовується до РАВ, що утворюються внаслідок запровадження військових чи оборонних програм, РАВ, що містять лише природні радіоактивні речовини і не утворюються в ядерному паливному циклі, та відходів, які містяться в об'єкті "Укриття".
 
2. Загальні положення
 
     2.1. Державна інвентаризація проводиться з метою виявлення і обліку РАВ, контролю за обсягами їх накопичення, місцезнаходженням, переміщенням, умовами зберігання та захоронення, своєчасної передачі спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також для забезпечення постійного поновлення та своєчасного внесення змін до Державного реєстру радіоактивних відходів, Державного кадастру сховищ радіоактивних відходів та місць тимчасового зберігання РАВ.
{ Пункт 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 142  від 14.10.2010 }
 
     2.2. Державна інвентаризація РАВ проводиться на всіх підприємствах, установах і організаціях, у результаті діяльності яких утворюються РАВ, або що здійснюють діяльність щодо переробки, зберігання та захоронення РАВ.
 
     2.3. Державній інвентаризації РАВ підлягають:
     РАВ (тверді та рідкі), що утворюються в ядерному паливному циклі в результаті експлуатації та зняття з експлуатації ядерних установок;
     РАВ (тверді та рідкі), що утворюються в результаті використання у промисловості, сільському господарстві, медицині, освіті і наукових дослідженнях джерел іонізуючого випромінювання.
 
     2.4. Державна інвентаризація РАВ проводиться в місцях їх утворення, зберігання та захоронення. { Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006 }
 
     2.5. Державна інвентаризація РАВ здійснюється один раз на три роки. Конкретні строки проведення інвентаризацій визначає орган державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами - Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС), яке здійснює загальну організацію проведення державної інвентаризації РАВ на всіх підприємствах, в організаціях і установах України.
     За місяць до початку проведення державної інвентаризації РАВ МНС надсилає узгоджений з Міністерством охорони здоров'я України (далі - МОЗ), Міністерством палива і енергетики України (далі - Мінпаливенерго) та Державним комітетом ядерного регулювання України (далі - Держатомрегулювання) графік проведення державної інвентаризації РАВ до обласних державних адміністрацій, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та Ради міністрів Автономної Республіки Крим. { Абзац другий пункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75 від 30.05.2006, N 142  від 14.10.2010 }
     МНС здійснює організацію навчання представників районних та обласних інвентаризаційних комісій, забезпечення методичної підтримки та надання інформації про регіональні центри обліку РАВ (адреса, області обслуговування тощо). { Пункт 2.5 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 75 від 30.05.2006 }
 
3. Організація проведення
державної інвентаризації РАВ
 
     3.1. Організацію державної інвентаризації РАВ на підприємствах, в організаціях, установах, наукових і медичних закладах (крім підпорядкованих МНС та Мінпаливенерго) здійснюють обласні інвентаризаційні комісії, інвентаризаційні комісії міст Києва, Севастополя та Автономної Республіки Крим (далі - обласна інвентаризаційна комісія), які створюються за рішеннями голів відповідних державних адміністрацій.
 
     3.2. Обласну інвентаризаційну комісію очолює представник обласної державної адміністрації. До її складу входять представники територіальних органів Держатомрегулювання, органів державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ та державних міжобласних спецкомбінатів Державної корпорації "Українське державне об'єднання "Радон" (далі - Українське державне об'єднання "Радон"), які обслуговують відповідний регіон.
{ Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006, N 142  від 14.10.2010 }
 
     3.3. Територіальні органи державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ та Держатомрегулювання, із залученням Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання подають до обласних інвентаризаційних комісій відомості про підприємства, організації, установи, наукові і медичні заклади, діяльність яких пов'язана з утворенням РАВ. На підставі цих відомостей складається перелік підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів, на яких має бути проведена інвентаризація РАВ.
     Цей перелік узгоджується територіальними органами Держатомрегулювання та органами державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ і затверджується головою обласної інвентаризаційної комісії.
{ Пункт 3.3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006, N 142  від 14.10.2010 }
 
     3.4. Районні інвентаризаційні комісії створюються за рішеннями голів районних державних адміністрацій на чолі з представниками районних державних адміністрацій та за участю представників державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ, спеціалістів з радіаційної безпеки та радіаційного захисту. { Пункт 3.4 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75 від 30.05.2006, N 142 від 14.10.2010 }
 
     3.5. Районна інвентаризаційна комісія:
     - дає розпорядження керівникам підприємств, установ, організацій, наукових і медичних закладів щодо проведення державної інвентаризації РАВ на місцях;
     - здійснює збирання актів державної інвентаризації, їх зведення, аналіз, оперативне впровадження заходів щодо усунення виявлених недоліків;
     - у разі потреби здійснює вибіркову перевірку достовірності результатів державної інвентаризації.
 
     3.6. Державна інвентаризація РАВ на підприємствах, в організаціях, установах, наукових і медичних закладах здійснюється інвентаризаційними комісіями, створеними наказами по підприємствах, організаціях, установах, наукових і медичних закладах.
     До складу інвентаризаційних комісій підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів обов'язково включаються:
     - посадова особа, відповідальна згідно з наказом за радіаційну безпеку;
     - посадова особа, відповідальна згідно з наказом за збір, зберігання та передачу РАВ на спеціалізоване підприємство по поводженню з РАВ;
     - посадова особа, відповідальна згідно з наказом за організацію та проведення радіаційного контролю;
     - член районної інвентаризаційної комісії.
     Голови інвентаризаційних комісій підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів проходять навчання з правил оформлення документів за результатами державної інвентаризації РАВ, яке організовує обласна інвентаризаційна комісія.
 
     3.7. Інвентаризаційні комісії підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів здійснюють:
     - перевірку наявності РАВ у місцях їх збору, зберігання;
     - перевірку даних щодо обліку РАВ;
     - оформлення звітних документів за результатами державної інвентаризації РАВ;
     - передання звітних документів за результатами державної інвентаризації РАВ до інвентаризаційної комісії вищого рівня.
 
     3.8. Державна інвентаризація РАВ підприємств, організацій і установ, що належать до сфери управління МНС, здійснюється за наказом МНС.
     Інвентаризаційні комісії створюються згідно з наказами по підприємствах, організаціях, установах і формуються за участю представників територіальних органів Держатомрегулювання та органу державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ. { Абзац другий пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006, N 142  від 14.10.2010 }
     Державну інвентаризацію РАВ у зоні відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення здійснює інвентаризаційна комісія, яка утворюється згідно з наказом начальника державного департаменту - Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, на чолі з представником Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення та за участю представників Північної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання, органу державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ та Державного спеціалізованого підприємства "Комплекс" (далі - ДСП "Комплекс"). { Абзац третій пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75 від 30.05.2006, N 142 від 14.10.2010 }
     Інвентаризаційною комісією Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення на підставі даних органу державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ, Північної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання, Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання складається перелік підприємств, установ і організацій зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, на яких повинна бути проведена державна інвентаризація РАВ. Перелік затверджується головою інвентаризаційної комісії.
{ Пункт 3.8 глави 3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 142  від 14.10.2010 }
 
     3.9. Державна інвентаризація РАВ на підприємствах ядерно-енергетичної галузі здійснюється за розпорядчими документами Мінпаливенерго, розробленими на підставі цього Порядку.
     Інвентаризаційні комісії утворюються згідно з наказами керівників атомної енергетичної компанії, виробничих об'єднань та окремих підприємств галузі і формуються за участю посадових осіб, відповідальних згідно з наказом за радіаційну безпеку, організацію та проведення радіаційного контролю, збір та зберігання РАВ, а також представників територіальних органів Держатомрегулювання та обласних органів державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ. { Пункт 3.9 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75 від 30.05.2006, N 142 від 14.10.2010 }
 
4. Форма обліку РАВ
 
     4.1. За результатами державної інвентаризації РАВ оформляються такі звітні документи:
     акт про результати державної інвентаризації радіоактивних відходів за формою згідно з додатком 1;
     зведений звіт про результати державної інвентаризації радіоактивних відходів за формою згідно з додатком 2;
     облікова картка радіоактивних відходів та реєстраційна картка сховищ та місць тимчасового зберігання радіоактивних відходів згідно з вимогами, що встановлені відповідними положеннями про державний реєстр радіоактивних відходів і про державний кадастр сховищ та місць тимчасового зберігання радіоактивних відходів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1996 р. N 480;
     перелік суб'єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії (підприємства, установи й організації будь-якої форми власності), у результаті діяльності яких утворюються РАВ або що здійснюють діяльність з поводження з РАВ. { Пункт 4.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006 }
     Звітні документи державної інвентаризації РАВ оформляються на паперових та магнітних носіях.
 
     4.2. Акт про результати державної інвентаризації РАВ, облікова картка радіоактивних відходів та реєстраційна картка сховищ та місць тимчасового зберігання радіоактивних відходів оформляються на підприємствах, в установах та організаціях.
 
     4.3. Зведений звіт про результати державної інвентаризації РАВ готується:
     - районними й обласними інвентаризаційними комісіями, інвентаризаційними комісіями Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя та регіональними центрами обліку РАВ при Українському державному об'єднанні "Радон" за відповідними адміністративно-територіальними утвореннями;
     - Мінпаливенерго за результатами інвентаризації в галузі;
     - інвентаризаційною комісією Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення та Регіональним центром обліку РАВ зони відчуження при ДСП "Комплекс" за результатами інвентаризації РАВ у зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення. { Пункт 4.3 глави 4 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 142  від 14.10.2010 }
{ Пункт 4.3 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 142  від 14.10.2010 }
 
5. Порядок використання інформації
за підсумками державної інвентаризації РАВ
 
     5.1. Інвентаризаційними комісіями підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів готуються звітні документи у двох примірниках, один з яких зберігається на підприємстві, організації, установі, в науковому або медичному закладі, а другий передається до районних інвентаризаційних комісій.
     Термін зберігання цих звітних документів на підприємстві, в організації, установі, наукових і медичних закладах не менше 10 років.
 
     5.2. Районні інвентаризаційні комісії передають звітні документи про результати інвентаризації у районі до обласних інвентаризаційних комісій, інвентаризаційних комісій Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя.
 
     5.3. Обласні інвентаризаційні комісії, інвентаризаційні комісії Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя передають звітні документи про результати інвентаризації (відповідно до пункту 4.1) у відповідних адміністративно-територіальних утвореннях регіональним центрам обліку РАВ при Українському державному об'єднанні "Радон".
{ Пункт 5.3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006, N 142  від 14.10.2010 }
 
     5.4. Інвентаризаційні комісії підприємств, організацій і установ, що належать до сфери управління МНС, передають звітні документи регіональним центрам обліку РАВ при Українському державному об'єднанні "Радон".
     Інвентаризаційна комісія Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення передає звітні документи Регіональному центру обліку РАВ зони відчуження при ДСП "Комплекс". { Пункт 5.4 глави 5 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 142  від 14.10.2010 }
{ Пункт 5.4 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання України N 142  від 14.10.2010 }
 
     5.5. Регіональні центри обліку РАВ при Українському державному об'єднанні "Радон" та Регіональний центр обліку РАВ зони відчуження при ДСП "Комплекс" після узагальнення отриманої звітної документації готують зведені звіти про результати проведення інвентаризації РАВ у підпорядкованих їм адміністративно-територіальних утвореннях і передають їх до Головного інформаційно-аналітичного центру державної системи обліку РАВ при Українському державному об'єднанні "Радон".
{ Пункт 5.5 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання України N 142  від 14.10.2010 }
 
     5.6. Інвентаризаційні комісії підприємств, організацій і установ, які належать до сфери управління Мінпаливенерго, передають звітні документи до визначеної його розпорядчими документами структури центрального апарату Мінпаливенерго.
     На основі узагальнення звітних документів інвентаризації Мінпаливенерго готує зведений звіт про результати інвентаризації в галузі, який разом зі звітними документами передається до Головного інформаційно-аналітичного центру Українського державного об'єднання "Радон".
{ Пункт 5.6 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання України N 142  від 14.10.2010 }
 
     5.7. Головний інформаційно-аналітичний центр державної системи обліку РАВ за актами інвентаризації проводить аналіз обліку, зберігання та переміщення РАВ, забезпечує внесення інформації до Державного реєстру РАВ і Державного кадастру сховищ та місць тимчасового зберігання РАВ, у разі виявлення порушень, готує висновки та надсилає їх відповідним органам управління для розслідування і оперативного впровадження заходів щодо усунення виявлених недоліків.
     Після узагальнення звітних документів інвентаризації Головний інформаційно-аналітичний центр державної системи обліку РАВ надає інформацію про результати проведення державної інвентаризації РАВ до МНС. Після затвердження МНС цієї інформації за відповідним його розпорядженням Головний інформаційно-аналітичний центр державної системи обліку РАВ надає інформацію про результати проведення державної інвентаризації РАВ до МОЗ, Мінприроди та Держатомрегулювання. { Абзац другий пункту 5.7 в редакції Наказу Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006 }
 
6. Обов'язки юридичних та фізичних осіб
щодо дотримання встановленого порядку
проведення державної інвентаризації РАВ
 
     6.1. Юридичні та фізичні особи, задіяні в проведенні державної інвентаризації РАВ, зобов'язані сприяти її проведенню, своєчасно надавати достовірну інформацію щодо обліку та контролю РАВ, дотримуватися порядку оформлення та передачі даних за результатами проведення державної інвентаризації РАВ.
 
     6.2. Фінансування робіт з інвентаризації РАВ забезпечується міністерствами, відомствами на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери їх управління.
 
 Начальник Управління регулювання 
 поводження з радіоактивними відходами                   В.О.Биков 
 
Додаток 1
до п. 4.1 Порядку проведення
державної інвентаризації
радіоактивних відходів

 
ЗАТВЕРДЖУЮ
                             ___________________________________ 
                             (Керівник підприємства (організації)) 

                             "______" ______________ _______ рік 
АКТ
про результати державної інвентаризації
радіоактивних відходів
 
 Комісія, призначена наказом по __________________________________ 
                                   (найменування підприємства) 

 _________________________________________________________________ 
          (код органу управління, ідентифікаційний код, 
                       адреса підприємства) 

 _________________________________________________________________ 
          (номер телефону (факсу) диспетчерської служби) 

 у складі голови _________________________________________________ 
                         (посада, прізвище, телефон, факс) 

 членів комісії __________________________________________________ 
                               (посада, прізвище)
                __________________________________________________ 
                               (посада, прізвище) 

 члена районної інвентаризаційної комісії ________________________ 
                                             (посада, прізвище) 

 _________________________________________________________________ 

 діючих  відповідно  до  рішення  районної державної адміністрації
 _________________________________________________________________ 

 від "___"__________ 200 року N____, провела інвентаризацію РАВ на 

 _________________________________________________________________ 
                   (найменування підприємства) 
     Встановлено:
 
     1. Підставою для використання радіоактивних речовин, джерел іонізуючого випромінювання, приладів, апаратів та пристроїв, що містять джерела іонізуючого випромінювання, здійснення діяльності по поводженню з РАВ на етапах експлуатації і зняття з експлуатації ядерних установок, здійснення діяльності щодо переробки, зберігання та захоронення РАВ є:
 _________________________________________________________________ 
         (ліцензія, дозвіл, санітарний паспорт - N, ким, 
                   коли і на який строк видані) 

     2. Відповідальний за збір, зберігання та захоронення РАВ:
 _________________________________________________________________ 
               (прізвище, посада, N і дата наказу) 
     3. Відповідальний за радіаційний контроль і радіаційну безпеку:
 _________________________________________________________________ 
           (прізвище, посада, N і дата наказу, телефон) 
     4. Умови збирання, зберігання та захоронення РАВ
 _________________________________________________________________ 
                (тара, контейнери, сейфи, сховища) 
     5. Наявність радіоактивних відходів
 
     5.1. Тверді РАВ (виключаючи закриті ДІВ, що переведені до РАВ):
 
-----------------------------------------------------------------------------------
| N |Тип/Група/|Питома активність,|Кількість |Сумарна    |Радіонуклі-|Вид   |При- |
|з/п|Категорія*|кБк/кг або        |----------|активність,|дний склад |випро-|мітки|
|   |          |потужність        | кг |куб.м|Бк/дата    |(вміст у % |міню- |     |
|   |          |поглиненої в      |    |     |виміру     |від        |вання |     |
|   |          |повітрі дози на   |    |     |           |сумарної   |      |     |
|   |          |відстані 0,1 м від|    |     |           |активності)|      |     |
|   |          |поверхні упаковки |    |     |           |           |      |     |
|   |          |мкГр/год          |    |     |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
| 1 |    2     |         3        |  4 |  5  |    6      |    7      |  8   |  9  |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |    |     |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |    |     |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |    |     |           |           |      |     |
|--------------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   Всього     |                  |    |     |           |           |      |     |
----------------------------------------------------------------------------------- 

---------------
     * Відповідно до Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом МОЗ України від 02.02.2005 N 54 , зареєстрованих у Мін'юсті України 20.05.2005 за N 552/10832.
 
 5.2. Рідкі РАВ: 

----------------------------------------------------------------------------------
| N |Тип/Група/|Питома активність,|Кількість|Сумарна    |Радіонуклі-|Вид   |При- |
|з/п|Категорія*|кБк/кг або        |куб.м    |активність,|дний склад |випро-|мітки|
|   |          |потужність        |         |Бк/дата    |(вміст у % |міню- |     |
|   |          |поглиненої в      |         |виміру     |від        |вання |     |
|   |          |повітрі дози на   |         |           |сумарної   |      |     |
|   |          |відстані 0,1 м від|         |           |активності)|      |     |
|   |          |поверхні упаковки |         |           |           |      |     |
|   |          |мкГр/год          |         |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+---------+-----------+-----------+------+-----|
| 1 |    2     |         3        |    4    |     5     |     6     |  7   |  8  |
|---+----------+------------------+---------+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |         |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+---------+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |         |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+---------+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |         |           |           |      |     |
|--------------+------------------+---------+-----------+-----------+------+-----|
|   Всього     |                  |         |           |           |      |     |
---------------------------------------------------------------------------------- 

---------------
     * Відповідно до Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом МОЗ України від 02.02.2005 N 54, зареєстрованих у Мін'юсті України 20.05.2005 за N 552/10832.
 
 5.3. Біологічні РАВ: 

-----------------------------------------------------------------------------------
| N |Тип/Група/|Питома активність,|Кількість |Сумарна    |Радіонуклі-|Вид   |При- |
|з/п|Категорія*|кБк/кг або        |----------|активність,|дний склад |випро-|мітки|
|   |          |потужність        | кг |куб.м|Бк/дата    |(вміст у % |міню- |     |
|   |          |поглиненої в      |    |     |виміру     |від        |вання |     |
|   |          |повітрі дози на   |    |     |           |сумарної   |      |     |
|   |          |відстані 0,1 м від|    |     |           |активності)|      |     |
|   |          |поверхні упаковки |    |     |           |           |      |     |
|   |          |мкГр/год          |    |     |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
| 1 |    2     |         3        |  4 |  5  |    6      |    7      |  8   |  9  |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |    |     |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |    |     |           |           |      |     |
|---+----------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   |          |                  |    |     |           |           |      |     |
|--------------+------------------+----+-----+-----------+-----------+------+-----|
|   Всього     |                  |    |     |           |           |      |     |
----------------------------------------------------------------------------------- 

---------------
     * Відповідно до Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом МОЗ України від 02.02.2005 N 54, зареєстрованих у Мін'юсті України 20.05.2005 за N 552/10832.
 
 5.4. Закриті ДІВ, що переведені до РАВ: 

------------------------------------------------------------------------------
|N  |Найме-   |Тип|N    |N   |Радіону-|Актив- |Дата   |Строк  |Актив- |Вага в|
|з/п|нування  |ДІВ|пас- |дже-|клідний |ність  |виміру |служби,|ність  |біоза-|
|   |приладу, |   |порта|рела|склад   |за     |актив- |рік    |на     |хисті,|
|   |пристрою,|   |     |    |        |пас-   |ності  |       |_ 200_,|кг    |
|   |блоку    |   |     |    |        |портом,|за     |       |Бк     |      |
|   |         |   |     |    |        |Бк     |пас-   |       |       |      |
|   |         |   |     |    |        |       |портом,|       |       |      |
|   |         |   |     |    |        |       |місяць,|       |       |      |
|   |         |   |     |    |        |       |рік    |       |       |      |
|---+---------+---+-----+----+--------+-------+-------+-------+-------+------|
| 1 |     2   | 3 |  4  |  5 |    6   |   7   |   8   |   9   |  10   |  11  |
|---+---------+---+-----+----+--------+-------+-------+-------+-------+------|
|   |         |   |     |    |        |       |       |       |       |      |
|-------------+---+-----+----+--------+-------+-------+-------+-------+------|
|   Всього    |   |     |    |        |       |       |       |       |      |
------------------------------------------------------------------------------ 
     5.5. Загальна кількість наявних РАВ:
     - тверді РАВ _________ кг,  загальним об'ємом _______ куб. м, 
 сумарною активністю ______ Бк; 
     - рідкі РАВ _____ куб. м, сумарною активністю ______ Бк;
     - біологічні РАВ _____ кг, сумарною активністю ______ Бк;
     - закриті ДІВ, що відносяться до РАВ _____ од., сумарною активністю ______ Бк;
 
     5.6. Загальна  кількість   та   характеристика   сховищ/місць 
 зберігання: 
     - твердих РАВ _______ од., загальною площею  ________ куб. м, 
 загальним  об'ємом  ______куб. м, що  вміщують  РАВ  _____куб. м, 
 сумарною активністю _______ Бк; 
     - рідких РАВ ________ од., загальним об'ємом ________ куб. м, 
 що вміщують РАВ _____куб. м, сумарною активністю ______ Бк; 
     - біологічних РАВ ______ од., загальною площею ________ кв.м, 
 загальним об'ємом ___ куб.м,  що вміщують РАВ ___ куб.м, сумарною 
 активністю ___ Бк; 
     - закритих ДІВ, що переведені до РАВ _________ од., загальним 
 об'ємом  __  куб.м,  що  вміщують  закритих ДІВ ___ од., сумарною 
 активністю ___ Бк. 

     5.7. На  час   роведення   інвентаризації   зафіксовані   РАВ 
 сумарною  активністю ____________ Бк, які підлягають передачі для 
 захоронення на спеціалізовані підприємства по поводженню з РАВ. 
     Висновки комісії:
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________ 
     Пропозиції комісії:
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________ 

     Голова комісії ___________________________ 

     Члени комісії: ___________________________
                    ___________________________
                    ___________________________ 
{ Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання N 75  від 30.05.2006 }
 
Додаток 2
до п. 4.1 Порядку проведення
державної інвентаризації
радіоактивних відходів

 
ЗВЕДЕНИЙ ЗВІТ
про результати державної
інвентаризації радіоактивних відходів
 
 в _______________________________________________________________ 
       (районі, області, місті, Автономній Республіці Крим, 
                       Мінпаливенерго, МНС) 
     1. Кількість суб'єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії (підприємства, установи й організації будь-якої форми власності), що здійснюють діяльність по поводженню з РАВ,
 ___________ од. 

     2. Кількість  підприємств, організацій і  установ,   на  яких 
 проведена інвентаризація, _________ од. 
     3. Кількість підприємств, організацій і установ, на яких виявлена наявність РАВ, _______ од.
 
     4. Загальна кількість твердих РАВ (виключаючи закриті ДІВ, що переведені до РАВ) ________ кг, сумарна активність _______ Бк.
 
     5. Загальна кількість закритих ДІВ, що переведені до РАВ,
 ________ од., сумарною активністю ___ Бк. 

     6. Загальна  кількість  рідких  РАВ __________ куб.м, сумарна 
 активність _________ Бк. 

      7. Загальна кількість біологічних РАВ _________ кг,  сумарна 
 активність __________Бк. 

     Голова інвентаризаційної комісії ________________________ 

     Члени інвентаризаційної комісії: ________________________
                                      ________________________
                                      ________________________ 
 

Администрация сайта отслеживает процесс принятия новых нормативно-правовых актов и вносит необходимые изменения и дополнения, однако не гарантирует освещения всех аспектов проблемы и полной актуальности представленных документов.

©Экологический Альянс, ООО
Последние изменения внесены 15.05.11