Мир отходов > Нормативно-правовые акты, регулирующее обращение с отходами в Украине

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
П О С Т А Н О В А
від 20 січня 2010 р. N 39
Київ
 
Про затвердження Порядку використання коштів,
що надходять як плата за послуги
з організації збирання, заготівлі
та утилізації використаних пакувальних матеріалів
і тари

 
     Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
     Затвердити Порядок використання коштів, що надходять як плата за послуги з організації збирання, заготівлі та утилізації використаних пакувальних матеріалів і тари, що додається.

 
     Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО 
     Інд. 33

 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 січня 2010 р. N 39
 
ПОРЯДОК
використання коштів,
що надходять як плата за послуги
з організації збирання, заготівлі
та утилізації використаних пакувальних матеріалів
і тари

 
     1. Цей Порядок визначає механізм та напрями використання коштів, що надходять як плата за послуги з організації збирання, заготівлі та утилізації використаних пакувальних матеріалів і тари відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р. N 915 "Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 31, ст. 1412; 2009 р., N 39, ст. 1309) (далі - кошти).
 
     2. Напрями та обсяги використання коштів відображаються у фінансовому плані державної компанії "Укрекокомресурси" (далі - Компанія), що затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
     3. Кошти спрямовуються на:
 
     розвиток системи збирання, заготівлі та утилізації використаних пакувальних матеріалів і тари в регіонах;
 
     створення потужностей з утилізації відходів як вторинної сировини;
 
     розроблення та реалізацію у регіонах інвестиційних проектів, пов'язаних з впровадженням новітніх технологій поводження з відходами та роздільного збирання твердих побутових відходів, на умовах співфінансування за рахунок місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, громадян та екологічних (зелених) інвестицій;
 
     проведення наукових досліджень, підготовку і перепідготовку спеціалістів у сфері поводження з відходами як вторинною сировиною, проведення та участь у виставках, науково-практичних семінарах і конференціях (у тому числі міжнародних), випуск та передплату спеціальних періодичних видань, а також створення і розміщення у засобах масової інформації науково-інформаційних програм, рекламних, телевізійних, радіо- та інших матеріалів, пов'язаних з поводженням з відходами та впровадженням роздільного збирання твердих побутових відходів в Україні;
 
     придбання спеціального обладнання, машин, механізмів для збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини з подальшою їх передачею в установленому порядку на баланс спеціалізованих державних та комунальних підприємств;
 
     придбання для передачі у фінансовий лізинг на підставі договорів, укладених Компанією і лізингоодержувачами, або надання в оренду в установленому порядку суб'єктам господарювання виробничих потужностей, обладнання, машин та механізмів для забезпечення господарської діяльності, пов'язаної із збиранням, заготівлею та утилізацією використаних пакувальних матеріалів і тари;
 
     розвиток матеріально-технічної бази Компанії, зокрема на її утримання, організацію збирання, заготівлі та утилізації використаних пакувальних матеріалів і тари, у тому числі на оплату пов'язаних із збиранням, заготівлею та утилізацією робіт і послуг спеціалізованим підприємствам та структурним підрозділам Компанії, здійснення заходів щодо впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини.
 
     Забороняється спрямовувати кошти спеціалізованим підприємствам, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, які перебувають у стані реорганізації та ліквідації і тим, які мають заборгованість більш як півроку із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) до державного, місцевих бюджетів та Пенсійного фонду України.
 
     Кошти, не використані в поточному році, зберігаються на рахунку Компанії і використовуються за цільовим призначенням у наступному році.
 
     4. Граничні ціни і перелік спеціального обладнання, машин та механізмів для збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини, що закуповуються Компанією у заводів-виробників та/або дилерів з продажу для подальшої передачі у фінансовий лізинг, а також претенденти на отримання безвідсоткових позик визначаються технічною радою та затверджуються наглядовою радою Компанії.
 
     5. Використання коштів здійснюється у порядку, встановленому законодавством для закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.
 
     6. За користування предметом лізингу лізингоодержувачі вносять плату (лізинговий платіж), яка складається із суми на відшкодування частини вартості предмета лізингу і суми, що виплачується як винагорода лізингодавцю за переданий у лізинг предмет за договором фінансового лізингу.
 
     Суми на відшкодування частини вартості предмета лізингу використовуються Компанією для проведення розрахунків з постачальниками (виробниками) на підставі договорів поставки, а суми, що виплачуються як винагорода лізингодавцю за переданий у лізинг предмет, використовуються лізингодавцем для виконання статутних завдань Компанії.
 
     7. Складення та подання фінансової звітності про використання коштів, а також контроль за їх цільовим використанням і ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Администрация сайта отслеживает процесс принятия новых нормативно-правовых актов и вносит необходимые изменения и дополнения, однако не гарантирует освещения всех аспектов проблемы и полной актуальности представленных документов.

©Экологический Альянс, ООО
Последние изменения внесены 05.05.11